BRAVO MUHTAR..!

Deprem şoku yaşayan Adıyaman’a Çanakkale’den öyle bir telefon geldi ki alo diyen muhtarın gözleri doldu. Bin 500 kilometre uzaklıktan arayarak yardım teklif eden bakın kimdi..!

BRAVO MUHTAR..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 22.01.2023
19.761
A+
A-

Adıyaman Samsat’ta meydana gelen 5,5 şiddetindeki depremin ardından ilçe sakinleri geceyi sokakta geçirdi. Kimi kaldırıma serdiği battaniyede, kimi de arabada sabahladı. Merkez üssü Samsat ilçesi olan 5,5 şiddetindeki depremde can kaybı yaşanmazken Adıyaman Valisi Abdullah Erin’in verdiği bilgilere göre 30 kişi hafif yaralandı. Yaralılar ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. Ancak ilçe merkezi ve köylerde hasar gören evlerin yanı sıra otuzu aşkın artçı sarsıntı nedeniyle Samsatlılar geceyi sokakta geçirdi.

Çanakkale’den gelen sıcak mesaj…

Necmettin Öztürk Çanakkaleli meslektaşından gelen dayanışma telefonu karşısında duygulanmış.

Samsat’ta depremin en çok etkilediği yer Akdamar köyü oldu. 30 haneli köydeki evlerden 15’i yıkıldı 15’i de hasar gördü. Kendi evi de yıkılan ve geceyi ailesiyle birlikte sokakta geçiren köy muhtarı Necmettin Öztürk, Çanakkale’den gelen bir telefon ile çok duygulanmış.

Muhtar Öztürk yaptığı açıklamada; “Köyümüzdeki tüm evler hasar aldı. Çok şükür sadece iki hafif yaralımız var. Evlerin hiçbiri oturulacak durumda değil. Öyle olmasaydı bile artçı depremler çok korkutuyor. Sürekli sallanıyoruz. Vali ve Kaymakam geldi, hemen yapılabileceklerle ilgili talimat verdiler ama beni en çok duygulandıran şey Çanakkale Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu’nun telefonumu bulup araması oldu. Muhtar ‘Battaniye, gıda ne ihtiyacınız varsa söyleyin, temin eder, göndeririz’ dedi. Ta oralardan düşünüp aramış olması çok güzel. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.