Çanakkale’de Değişim Rüzgarı

1 Aralık 2016 tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Yayınlanan Resmi Gazete’ de İçişleri Bakanlığının atama kararnameleri dikkat çekiyor. Çanakkale’de de bazı Vali Yardımcıları ve Kaymakamların görev yeri değişti.

Çanakkale’de Değişim Rüzgarı
Yayınlama: 01.12.2016
4.282
A+
A-

Kaymakam ve vali yardımcılarının görev yerlerinin değiştirilmesine ilişkin Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameye göre, 616 mülki idare amirinin görev yerinde değişiklik yapıldı. Buna göre Çanakkale’de iki vali yardımcısı ve 6 ilçe kaymakamı değişti.

 

Çanakkale’de büyük değişiklik

 

Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu, Zonguldak Alaplı Kaymakamlığına atanırken, Erzurum Vali Yardımcısı Ersin Boylu Çanakkale Valiliği Hukuk Müşavirliğine getirildi.

 

Çan Kaymakamlığına Çanakkale Vali Yardımcısı Adil Aktaş, Yenice Kaymakamlığına Çüngüş Kaymakamı Ahmet Başer, Eceabat Kaymakamlığına Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Bayramiç Kaymakamlığına Tutak Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Ayvacık Kaymakamlığına Çarşıbaşı Kaymakamı Hakan Hakyemez atandı.  Bozcaada Kaymakamının da değiştiği Çanakkale’de, bilindiği gibi 2 ilçe kaymakamı ve bir vali yardımcısı FETÖ davası kapsamında kamu görevinden ihraç edilmiş bir kaymakam ise açığa alınmıştı.

 

Öte yandan Gaziantep Valiliği Hukuk Müşavirliğine Ayvacık Kaymakamı Salih Gelgeç, Erzincan Valiliği Hukuk Müşavirliğine Bozcaada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş atandı.

 

616 mülki idare amirinin görev yeri değişti

 

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının yeri değiştirilirken, 75 kaymakam ve vali yardımcısı il hukuk müşaviri olarak görevlendirildi. Ayrıca 30 kaymakam ve vali yardımcısı bakanlık merkez birimlerinde görevlendirildi, 9 mülki idare amiri de diğer görevlere atandı. Kararname haricinde yapılan atamalarla ise 12 mülki idare amirinin bakanlık bünyesindeki görev yeri değiştirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.