FAHİŞ KİRALAR FİYATLARA YANSIYACAK..!

Bozcaada Kaymakamlığı, 10 yıl aradan sonra geçen yıl kendi işletmeye başladığı Ayazma Plajı’nı bu yıl 430 Bin TL’ye yeniden kiraladı. Daha öncede vakfa ait 15 metrekarelik işyeri yapılan ihale sonucu 5 bin 150 TL’ye kiraya verilmişti…

FAHİŞ KİRALAR FİYATLARA YANSIYACAK..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
6.539
A+
A-

Bozcaada Kaymakamı Mustafa Akın’ın Ayazma plajının işletmesini yeniden Bozcaadaspor’a verdiği öğrenildi. Ayrıca iddialara göre, artık plajda şezlong ve şemsiye hizmeti alan adalı yurttaşlardan da ücret alınacak.

Yaklaşık 10 yıl aradan sonra, geçen yıl Bozcaada eski Kaymakamı Abbas Yeşilkuş tarafından işletilmesi Bozcaada Kaymakamlığı’na devredilen Ayazma plajının, yeniden Bozcaadaspor’a verilmesi için adanın ileri gelenlerinin bir süredir Kaymakam Mustafa Akın ile görüştüğü ortaya çıktı. Edinilen son bilgilere göre Kaymakam Mustafa Akın, Ayazma plajını Bozcaadaspor’a yıllık 430 Bin TL’ye kiraladı. Ancak Bozcaadaspor’a tek gelir kapısı olan Ayazma plajının yıllık ücretinin çok fazla olduğu ifade ediliyor.

Artık Bozcaadalılarda ücret ödeyecek…

Gelen iddialara göre, artık Ayazma plajında şezlong ve şemsiyelerden yararlanmak isteyen adalılar da ücrete tabii tutulacak. Bozcaadaspor, Ayazma plajını işlettiği yıllarda adalı yurttaşlardan ücret almıyordu. Konu ile ilgili olarak Kaymakam Mustafa Akın’ın, “Madem herkes Bozcaadaspor’u çok seviyor ve değer veriyor, o halde herkes oradan yararlandığında ücret ödeyerek Bozcaadaspor’a destek olmalı” dediği iddia edildi.

Ayazma plajının işletilme süreci nasıl gerçekleşmişti…

2004-2007 yılları arasında Bozcaada’da görev yapan Kaymakam Bilal Bozdemir,  Ayazma plajının işletmesini Bozcaadaspor’a vermişti. O yıllarda her işletmenin kendi önüne şezlong ve şemsiye atması, her işletmenin farklı fiyat tarifesi gibi düzensiz uygulamalar nedeni ile işletilmesi Bozcaadaspor’a bedelsiz verilmişti. Dönemin Kaymakamı Bozdemir’in Bozcaadaspor’a tek şart ise plajda şezlong ve şemsiye haricinde yiyecek ve içecek gibi hiçbir şey satılmayacaktı. Diğer işletmeleri korumak adına alınan karara ek olarak işletmelerinde plaja servis yapması yasaklanmıştı.

Siyasi gerilim istifa getirmişti…

2014 yerel seçimleri sırasında ise  Bozcaadaspor yönetiminden bazı isimlerin CHP’ye yakın durduğu iddiaları nedeni ile Bozcaadaspor ile adadaki bazı siyasi isimlerin arası açılmıştı. Bozcaadaspor Teknik Direktörü Orhan Acar ise bazı siyasilerin hedefi haline gelmişti.  25 Temmuz 2014 tarihinde ise Ayazma’da işletmenin başında duran Orhan Acar ve tüm personel yaşanan gerilim nedeniyle istifa etmişlerdi.

Krize kaymakam müdahale ederek tarafları uzlaştırmıştı…

O yıllarda ise dönemin Kaymakamı Abdulgani Mağ, siyasi baskıların altında yaşanan krize müdahale ederek tarafları uzlaştırmayı başarmıştı. Geçen yıl Bozcaada eski Kaymakamı Abbas Yeşilkuş, Ayazma plajının işletmesini spor kulübünden alarak Kaymakamlık adı altında işletmeye başlamıştı.

15 Metrekare Dükkan, 5 Bin 150 TL’ye Kiraya Verilmişti…

Bozcaada’da daha öncede vakfa ait 15 metrekarelik işyeri yapılan ihale sonucu öyle bir fiyatla kiraya verilmişti ki esnafı fiyat dengesinin bozulacağı korkusu sarmıştı. DUDAK UÇUKLATAN İHALE haberi için aşağıdaki linki tıklayın…

http://www.canakkaleozelhaber.com/dudak-ucuklatan-ihale/1332/

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş