KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİL..!

İktidar partisinin iki milletvekili sadece genç başkana sahip çıkmakla kalmadı aynı zamanda parti içinde kaosa neden olanlara da ayar verdi. Hırs ve ihtiraslarına yenik düşerek şahsi hesapların peşinde koşanlara “Kimse vazgeçilmez değil” diye seslenerek adrese teslim mesaj verdiler…

KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİL..!
Yayınlama: 12.03.2018
6.966
A+
A-

Aday belirleme noktasında sert tartışmalara neden olan AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları 5’inci Olağan Kongresi, sürecin aksine oldukça coşkulu geçti. ÇTSO İbrahim Bodur Konfrans Salonunu dolduran gençler ile birlikte tüm partililer AK Gençlerin yeni başkanı Burak Balık’a destek verdi.

 

İktidar partisinin iki milletvekili ise sadece genç başkana sahip çıkmakla kalmadı aynı zamanda parti içinde kaosa neden olanlara da ayar verdi. Hırs ve ihtiraslarına yenik düşerek şahsi hesapların peşinde koşanlara “Kimse vazgeçilmez değil” diye seslenerek adrese teslim mesaj verdiler.

 

 

PARTİSİNİ SEVEN ADAM FACEBOOK MÜCAHİTLİĞİ YAPMAZ…

 

Bilindiği gibi AK Parti Genel Merkezi tarafından gençlik kolları başkanı olarak Burak Balık isminin açıklanmasının ardından parti içinde, özellikle sosyal medya üzerinden adeta bir linç kampanyası başlatılmış, genç başkan Çanakkaleli olmamak ve içki içmek ile suçlanmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, o kişilere isim vermeden; “Bu partiyi seven adam Facebook mücahitliği yapmaz” diyerek seslendi.

 

 

BİZİM TEK VAZGEÇİLMEZİMİZ, RECEP TAYYİP ERDOĞAN…

 

Gençlik kollarının partinin vicdanı olduğunu, gençliğin, partinin kuruluş felsefesine bir yanlış yaptıklarında kendilerini uyaracağını anlatan Turan, şunları söyledi: “Gençlik kolları bu partinin vicdanı, bizi uyarmalı. Koltuk bazen kaderdir. En iyiniz ben oldum diye vekil değiliz, en iyiniz Burak diye gençlik kolları başkanı değil. Hırs sahibi olan insan nereye gittiğini bilmez. Hırs haresin kökünden gelir. Allah hepimize hırsını dizginlemeyi nasip etsin. O yüzden hiçbirimizin makam beklentisi birbirimizi kıracak şekilde değildir. Başkalarının günahlarının faturasını birbirimize kesmeyeceğiz. Gençlik kolları sürecinde büyükler yanlış yapar, hesabı var, kitabı var ama gençler birbirlerine yanlış yapamaz. Bu partiyi seven adam Facebook mücahitliği yapmaz. Bir araya gelir, konuşur. Bırakın kavga etmeyi, Çanakkale’de yaşayan tüm gençler bizim gençlerimiz. Gençlerle yürümeyen hiçbir hareket başarılı olamaz. 2019 seçimlerinde 5 milyon genç ilk defa oy kullanacak. Bu seçmeni görmeyen parti başarılı olabilir mi? Gençlere yüzünü dönen kazanır, sırtını dönen kaybeder. Alın Tayyip Erdoğan’ı, kapatın AK Parti’yi yüzde 25’i geçemeyen en istikrarsız parti mi başarılı olacak? Hiç kimse vazgeçilmez değil, bizim vazgeçilmezimiz var, Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

 

 

BİZİM DURUŞUMUZ NET, KİMSEYE PRİM VERMEYECEĞİZ…

 

Çanakkale’nin de birliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu anlatan Bülent Turan, şunları dile getirdi: “3 yıl önce ben neredeysem, şu anda da oradayım. AK Parti bayrağı altında çalışmak isteyen kim varsa başımızın tacı. Gençler, gün gelecek biz de bu görevleri sizlere bırakacağız. Siz sağlamsanız geleceğimiz daha iyi olur. Ama bizim yanlışlarımızı alırsanız, ana kademe gibi olursanız duraklarız. Ana kademeden daha iyi olmalısınız. Çok kitap okuyacaksınız. Teşkilat adamı kitap okur. Gençlerimiz zaman zaman öyle heyecanlara katılıyor ki ailenizi unutmayın, anne ve babalarınızı unutmayın. Mesleğiniz ne olursa olsun, o meslek sizleri bir araya getiriyor. Kendinize hobi edinin, ben fotoğraf çekiyorum. Genç arkadaşlarım ruhunuz daralmasın. Yabancı diliniz olsun, dünyada yabancı dil çok önemli bir yere geldi. Sistemi bozulan adam, beklentisi bozulan adam kızıyor, darılıyor. Bırakın rahatsız olan olsun, bizim ruhumuz var. Çanakkale’de ilçe kongrelerimiz yapıldı. İl başkanlığımızın ataması yapılacak, Çanakkale’deki gazeteci arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu yanlış işler yapıyorlar. Bizim duruşumuz net olacak, kimseye prim vermeyeceğiz.”

 

 

GEREKİRSE ÇANAKKALE’Yİ GERECEĞİZ…

 

Milletvekili Turan sözlerini şu cümlelerle noktaladı; “İçimizdeki 5 tane arkadaşımız ‘Çanakkale’yi geriyorsun’ diyorlar. Bu adam bizim kadın meclis üyesine hakaret ediyor. Biz savunuyoruz, bize diyorlar ‘Bülent Bey Çanakkale’yi geriyorsun’. Bize sus diyenlerin, film çevirenlerin söylediklerine kulak vermeyeceğiz. Gerekirse Çanakkale’yi gereceğiz”

 

 

BU MEMLEKETE İMKAN TAŞIYAN HERKES ÇANAKKALELİDİR…

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider de kürsüden hem Burak Balık’a sahip çıktı hem de kim Çanakkaleli kim değil tartışmalarına nokta koydu.

Gider; “Nüfus kayıtlarınla falan uğraşma, annen nereli baban nereli kimseye ispatlamak zorunda değilsin. Sen Çanakkale AK Parti Gençlik Kolu İl Başkanısın. Bunun haricindeki hiçbir muhabbete gerek yok. Bundan sonra sizlerden beklediğimiz bellidir. Taşıyabildiğiniz kadar Çanakkale’ye imkan taşıyacaksınız. Çünkü bunu taşıyamayanlar Çanakkaleli değildir” dedi.

 

BUNUN ADI AKADEMİK ÖZGÜRLÜK FALAN DEĞİL…

 

Konuşmasının devamında son zamanlarda tepki çeken ilahiyatçılara da değinen Milletvekili Ayhan Gider; “Geçen hafta üniversitemizde laboratuvar açılışı vardı. Bunlar kamuoyunda pek tartışılmıyor. Arkeoloji laboratuvarında İsrail’den gelen numuneler inceleniyor. İsrail para veriyor, ÇOMÜ’de analiz ettiriyor. Biz ise üniversiteyi saçma sapan polemiklerle anıyoruz. Üniversite deyince bin tane şey aklımıza geliyor ya. Orda hocalık yapanların aklına da bin tane şey geliyor onu da söyleyeyim. Bir ilahiyatçının televizyona çıktığında ne yapması lazım. Müslümanlığı nasıl anlatırım buna bakması lazım. Ancak bir furya başladı. Kimi salçaya- ketçaba taktı. Kimi asansöre taktı. Kimi de geldi camilere taktı. Bunun adı akademik özgürlük  falan değildir” dedi.

 

Sözlerini şu cümlelerle noktaladı; “Akademik özgürlük nedir biliyor musunuz? Bundan sonra binalarda kolon, kiriş olmayacak ben böyle bir yöntem buldum demektir. Kimse ona deprem yönetmeliği falan diyemez. Çünkü kendisi işin uzmanı akademik özgürlük budur. Akademik özgürlük kendini tatmin etme mekanizması değildir.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş