NERESİ RİSKLİ NERESİ GÜVENLİ…!

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar’ uygulaması, koronavirüs risk haritanızı gösteriyor. Uygulamada Çanakkale’de birçok bölgede enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bölgedesiniz uyarı yazısı ile karşılaşıyorsunuz. İşte Çanakkale’nin risk haritası…

NERESİ RİSKLİ NERESİ GÜVENLİ…!
Yayınlama: 20.04.2020
11.683
A+
A-

 

 

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar’ uygulaması, koronavirüs risk haritanızı gösteriyor. Uygulamada Çanakkale’de birçok bölgede enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bölgedesiniz uyarı yazısı ile karşılaşıyorsunuz. İşte Çanakkale merkezin risk haritası…

 

 

ÇANAKKALE’NİN RİSK HARİTASI…!

 

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulaması, corona virüsü ile mücadelesi kapsamında devreye sokuldu. Söz konusu aplikasyon, corona virüsü salgınının kontrol altına alınması ve enfekte olan kişilerin takip edilmesi için geliştirildi. Bakanlık tarafından geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması, App Store ve Google Play Store uygulama marketlerinden indirilip telefona yüklenebiliyor.

 

 

Uygulamanın yoğunluk’ bölümünde ise kişinin bulunduğu bölgenin ne kadar risk taşıdığı bilgisi yer alıyor. Örneğin Cevatpaşa Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaş çevresindeki risk durumuna baktığında ‘Enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bir bölgedesiniz’ yazılı uyarıyla karşılaşıyor.

 

 

Esenler, Cevatpaşa,Fevzipaşa ve İsmetpaşa mahallesinin bir kısmı enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Barbaros,  enfekte yoğunluğu orta olan bölgeler arasında yer alırken haritada ÇÖMÜ Araştırma Pandemi  Hastanesinin önü ise düşük riskli bölge olarak gösteriliyor.

 

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.