PARTİLİ BİLE HAKKINI HELAL ETMEDİ..!

Pandemi sürecinde sıkıntıya düşen esnaf ve çalışanlardan helallik isteyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır yanıt Çanakkale’den, üstelik hiç beklenmediği bir yerden geldi…

PARTİLİ BİLE HAKKINI HELAL ETMEDİ..!
Yayınlama: 18.05.2021
4.505
A+
A-

Pandemi sürecinde sıkıntıya düşen esnaf ve çalışanlardan helallik isteyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır yanıt Çanakkale’den, üstelik hiç beklenmediği bir yerden geldi.

 

Zehir zemberek açıklamalarda bulunan AK Parti eski İlçe Başkanı; “Milletin ..na koyacağız diyenlerin vergi ve banka borçlarını sildiğiniz, ödemelerini ertelediniz. Onlara sahip çıktığınız gibi bize de mi sahip çıktınız? Hiç kusura bakmayın Sayın Cumhurbaşkanım ben hakkımı helal etmiyorum” dedi…

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde çok konuşulan ve tartışılan bir açıklama yapmış, ekranlardan milyonlara hitap ederek pandemi sürecinde sıkıntıya düşen esnaf ve çalışanlardan helallik istemişti.

Erdoğan, o açıklamasında; “Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” demişti.

Ülke gündemine oturan ve özellikle sosyal medyada çok konuşulan “Helallik” tartışması sonrası bazıları hakkını etti bazıları etmedi ama bekli de en sert ve beklenmedik çıkış Çanakkale’den geldi.

AK Parti eski Lapseki İlçe Başkanı Mehmet Kocabıyık, yaptığı açıklamada; “Biz Devleti baba olarak bilir hiç başkaldırmayız, ama babamız bu zor günde hatırımızı bile sormadı. Hiç kusura bakmayın Sayın Cumhurbaşkanım ben helal etmiyorum” dedi.

 

MİLLETİN …NA KOYACAĞIZ DİYENLERİN VERGİ VE BANKA BORÇLARINI SİLDİĞİNİZ…

 

Kocabıyık sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımız bizden helallik istiyor. Edelim, edelim ama 1993 yılından beri esnaflık yapıyorum. 28 yıldır devletime vergimi, Bağkur’umu ve yanımda çalıştırdığım işçilerin sigorta primlerini ödüyorum ve bu güne kadar devletten hiç yardım talep etmedim ve almadım. 14 aylık Pandemi sürecinde hiç bir devlet yetkilisi ya da görevlisi bizi ziyaret etmedi ve aramadı, durumunuz nasıl, iş yapabiliyor musunuz, bir ihtiyacınız var mı, devlet olarak size nasıl yardımcı olabiliriz? demedi. Ev kiranı, iş yeri kiranı, vergini, sigortalarını, işçi maaşlarını, elektrik, su, doğal gaz faturalarını ödeyebiliyor musun? demedi.

 

Evinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını alabiliyor musun demedi. Ya taksit yaptırdığımız SSK ve vergi borularımızın ödemelerini bile ertelemedi, 29 Nisan bizi kapattınız 30 Nisan SGK borç taksitlerini özettiniz, şimdi zor durumda kalan mağdur olan esnafımız hakkını helal etsin. Ya biz Devleti baba olarak bilir hiç başkaldırmayız, ama babamız bu zor günde hatırımızı bile sormadı. Ama biz hakkımızı helal edelim. Nasıl edelim? Milletin …na koyacağız diyenlerin vergi ve banka borçlarını sildiğiniz gibi bizimde mi sildiniz? Onların ödemelerini ertelediğiniz gibi bizimde mi ertelediniz? Onlara sahip çıktığınız gibi bize de mi sahip çıktınız? Hiç kusura bakmayın Sayın Cumhurbaşkanım ben helal etmiyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.