TURAN YİNE HAKARET YAĞDIRDI..!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bağlı olduğunu söylediği “Trolleri” ifşa etmesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kendisine; “‘İstifa ettirecek dosya bekledim’ dedi” iddiasında bulundu.
Turan ise o iddia için; “Doğru olsa özel konuşmanın ifşası net şerefsizlik. FETÖ’nün parlattığı Özgür’den başka ne beklenebilirdi” cevabını verdi…

TURAN YİNE HAKARET YAĞDIRDI..!
Yayınlama: 16.01.2023
Düzenleme: 28.01.2023
3.093
A+
A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bağlı olduğunu söylediği “Trolleri” ifşa etmesinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kendisine; “‘İstifa ettirecek dosya bekledim’ dedi” iddiasında bulundu.

Turan ise o iddia için; “Doğru olsa özel konuşmanın ifşası net şerefsizlik. FETÖ’nün parlattığı Özgür’den başka ne beklenebilirdi” cevabını verdi…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, önceki gün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Emin Şen aracılığıyla 8 bin kişilik bir trol ordusunu kontrol ettiğini iddia etti. Özel, bu trol ordusu aracılığıyla siyasilere itibar suikastı yapıldığını, gündemler oluşturulduğunu ileri sürdü.

BÜLENT TURAN İDDİALAR İÇİN “TIRT” DEDİ…

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Özel’in açıklamaları sonrası sosyal medyadan ilk tepki verenlerden oldu ve; “Halk arasında ‘tırt’ mı derler, ‘Dağ fare doğurdu’ mu derler? ‘Yok can güvenliğim yok, yok dosyayı 3 kişiye emanet ettim’ dedi ama basın toplantısı bitmeden İçişleri Bakanlığı yalanladı. Neymiş; sosyal medyada çok ‘RT’ olsun diye organize oluyorlarmış. Hey Allah’ım” paylaşımını yaptı.

BAKANI İSTİFA ETTİRECEK BİR DOSYA BEKLEDİM…

AK Parti’den aldığı ilk tepkileri kamuoyu ile paylaşan ve Bülent Turan’ın bu paylaşımlarını hatırlatarak şok bir iddiada bulunan CHP’li Özgür Özel; “İkimiz arasındaki konuşmaları anlatmam ama biz konuştuktan sonra hemen bu paylaşımı yaptığı için açıklıyorum, Bülent Turan Meclis’te bana gelip, ‘Önemli bir dosya ama ‘Dosyayı üç arkadaşıma verdim’ deyince, bakanı istifa ettirecek bir dosya bekledim’ dedi. Ben de dedim ki ‘Bu Türkiye dışındaki birçok ülkede bakanı istifa ettirir, hatta hükümeti düşürür’. Demek ki bakanda nasıl bir suç potansiyeli görüyorlarsa bunu bile az görüyorlar” ifadelerini kullandı.

Özel sözlerine şöyle devam etti: “Ama Bülent Turan daha büyük bir şey beklediğini söylüyor. O beklenti bana göre değil, Süleyman Bey’e göre büyük bir beklenti. Bu tavır, AKP’de herkesin aslında Soylu’yu bildiğini ama sustuğunu gösteriyor.”

ÖZEL KONUŞMANIN İFŞASI NET ŞEREFSİZLİK…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in gündeme getirdiği iddialar sonrası partisi karşısında zor durumda kalan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan ise yalanlama geldi.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunan Turan, Özel’i hedef alarak “Genel Başkan olma rüyaları görüyorsun. ‘İki gündür beni öldürecekler’ diyorsun. Beklentiyi yükseltiyorsun, bu mu açıklamaktan korktuğun dosya? Bunlar FETÖ’nün eski iddiaları.”

“Sözlerin yalan olması ayrı bir rezillik. Doğru olsa; özel konuşmanın ifşası net şerefsizlik. Hata bizde, neden selam veriyorsun? FETÖ’nün parlattığı Özgür’den başka ne beklenebilirdi? Bir de dün ‘TV’de beraber yayına katılırız’ demiştim. Yazık. Hayat, siyaset bu değil, olmamalı.” Paylaşımlarını yaptı.

YALANLAMALARI BİZİ DOĞRULUYOR…

Açıklamalarından sonra Kamu İhale Kurumu’nun internet sitesine girilememesi ve bakanlıktan gelen peş peşe yalanlamaları da değerlendiren Özel, şunları kaydetti: “Panik içindeler. Yaptıkları alelacele yalanlamalar aslında bizim anlattıklarımızı doğruluyor. ‘Ebabiller yoktur, başlarında Emin Şen yoktur, kapalı bir Telegram kanalında Soylu lehine içerik üretiliyor’ diyemiyorlar. Sadece Şen’in bakan müşaviri olmadığını söylüyorlar. Oysa bakanlığın sitesinde biz açıklamamızı yaparken bile atamasının tarihine kadar yazıyordu. Bunu deyince de ‘Müşavir değil danışman’ diyorlar. Türk Dil Kurumu sözlüğünde müşavir sözcüğünün anlamı danışman. Kaldı ki Şen, birçok valiliğe gitmiş, oralarda müşavir olarak karşılanmış. Yani yalanlama diye yaptıkları her şey aslında tamamen bizi doğruluyor. 7 yıldır bakan müşaviri diye unvan kullanan biri var ama bunu karartmaya çalışıyorlar.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş