Yağmur yağdı böyle oldu

Aşırı yağışlar nedeniyle tahrip olan şehitlik yolu bakım çalımları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Çalışmalar 1,5 ay sürecek bu süre zarfında Şehitler Abidesi, Seddülbahir ve Alçıtepe köylerine ulaşım Kilitbahir üzerinden yapılacak.

Yağmur yağdı böyle oldu
Yayınlama: 03.12.2016
1.069
A+
A-

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı içinde, Şehitler Abidesi, Seddülbahir ve Alçıtepe köylerinin bulunduğu bölgeye Kabatepe Limanı üzerinden ulaşımın sağlandığı yolda, aşırı yağış sonrası tahribat meydana geldi. Bölgedeki iki ulaşım güzergahından biri olan Kabatepe Limanı ile Alçıtepe köyü yolu Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından yolda yapılacak çalışma nedeniyle güzergah 15 Ocak tarihine kadar trafiğe kapatıldı. Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ekiplerince Eceabat ve Kilitbahir iskelelerine bilgilendirme afişi asıldı. Afişte, bölgedeki ulaşım yolunun aşırı yağış nedeniyle zarar gördüğü, yapılacak çalışma kapsamında söz konusu güzergahın 15 Ocak tarihine kadar kapatıldığı duyuruldu.

 

“Çalışmalara başladık”

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, yazılı açıklamasında, yağmur nedeniyle bölgede fazla miktarda su birikintisi olduğunu belirtti. Yolun altında oluşan çukur nedeniyle trafiğin işlemesinde sıkıntılar yaşandığına dikkati çeken Kaşdemir, şunları kaydetti: “Bu güzergah üzerinden trafiğin devam etmesini uygun bulamazdık. Yolda düzenleme çalışmalarına başladık. Bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirici afişler de asıldı. 18 Mart törenleri öncesinde yolumuzu hazır hale getireceğiz. Kısa bir zamanda yolun çalışmasını bitirip trafiğe açacağız. Bizim için vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her zaman önemlidir.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.