YARIN KİMLER KAR TATİLİ YAPACAK..!

YARIN KİMLER KAR TATİLİ YAPACAK..!
Yayınlama: 05.02.2023
Düzenleme: 05.02.2023
3.602
A+
A-

Çanakkale’de etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil mi sorusuna Valilikten açıklama geldi…

 

Çanakkale Valiliğinden yapılan bilgilendirmede kamuoyu ile şu bilgiler paylaşıldı;

 

“Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir.

 

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

Ayrıca, aynı gün il genelinde, hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır.”

 

YENİCE’DE TÜM EĞİTİM KURUMLARI TATİL…

 

Yenice Kaymakamlığından açıklamada; “İlçemizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle; ilçemiz genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tüm kademelerinde, özel öğretim kurslarında, çeşitli kurslarda ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde 6 Şubat Pazartesi (yarın) günü eğitim öğretime 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir.

 

Aynı süre zarfında ilçemiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacaktır” denildi.

 

ZORUNLU OLMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYIN…

 

Açıklamanın devamında; “Ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkacakların zincir, takoz, çekme halatı vb. malzemeleri araçlarında bulundurmaları ve dikkatli olmaları, ulaşımda aksamalar, buz ve don olayları gibi olumsuzluklara karşı ‘Kış Tedbirleri Genelgesi’ kapsamında tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının gerekli tedbirleri alması, aksaklıklara mahal verilmemesi ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir” denildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş