YOK BÖYLE BİR FESTİVAL..!

Umurbey Uluslararası Havacılık Festivali ‘Troy Air Fest’ kapsamında çocuklar, pilotlarla birlikte boğaz ve şehitlik semalarında uçarak büyük bir heyecan yaşarken gençler gece dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Inna ile coştu…

YOK BÖYLE BİR FESTİVAL..!
Yayınlama: 18.08.2017
4.798
A+
A-

HAVADA, KARADA, DENİZDE FESTİVAL HEYECANI…

 

Lapseki İlçesi’ne bağlı Umurbey Belediyesi ve Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği işbirliğiyle kentte ilk kez Havacılık Festivali düzenlendi. 4 gün sürecek olan ‘Troy Air Fest’in ilk gününde, festivale gönüllü olarak katılan pilotlar, ‘Cessna 172’, ‘Cessna 206’, ‘Gyro’ ve ‘Ultralight’ tipi uçaklar ile Umurbey sahilindeki festival alanında özel olarak hazırlanan 750 metre uzunluğundaki piste iniş yaptı. Kuvvetli esen poyraza karşın havanın müsait olduğu anlarda sivil havacılığı sevdirmek için çocuklar, Çanakkale Boğazı ve Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki şehitliklerin üzerinde uçuruldu. Birçok çocuk ilk kez uçmanın heyecanını yaşadı. Festival boyunca gönüllü çocuklar uçurulacak. Festivalde ayrıca motosiklet yarışları, konserler, sahilde plaj voleybolu gibi etkinlikler gerçekleşecek. Festivale gelen katılımcılar, ayrıca alanda çadır kurarak 4 gün boyunca burada konaklayabilecek.

 

 

OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI RÖTAR YAPTIRDI…

 

Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği Başkanı Timur Kara, Umurbey’de festivalin biraz gecikmeli olarak başladığını söyledi. Dün hava şartlarının iyi olmadığını da belirten Timur Kara, sözlerine şöyle devam etti: “Gecikmeli olarak hala gelen uçaklar var. Şu anda 4 tane uçağımız festival alanında. Havada 6 tane daha uçağımız var. Gün içerisinde onlar da gelecek. Yarın ve yarından sonra da uçaklar gelmeye devam edecek. Hava şartları elverdiğince çocukları uçurmaya çalışacağız. Bugün uçuşların birazına başladık. Çocuklar çok heyecanlı. Bütün herkesi Umurbey’e bekliyoruz.”

 

 

BATAKLIĞI KORDON VE PLAJA DÖNÜŞTÜRDÜ…

 

Umurbey Belediye Başkanı Ak Partili Sami Yavaş ise, festivalin etkinlikler ile devam ettiğini belirterek, “Bu gördüğünüz festival alanı bundan 7 ay önce komple bataklık bir alandı. Çok yoğun çalışmalarla burası yaklaşık 3 bin 500 kamyon malzeme ile dolduruldu. Plajla birlikte bu alan artık etkinliklerin yapıldığı bir alan haline getirildi. Umurbey kordonuna kavuştu. Halk plajı şeklinde hazırladık. Festivalimiz akşam konser ve çeşitli etkinlikler ile devam edecek. Dolu dolu Çanakkale’nin en kapsamlı bir festivali olacak inşallah” dedi.

 

 

BİRÇOK ÇOCUK İLK KEZ UÇMANIN HEYECANINI YAŞADI…

 

Festivalde hayatında ilk kez uçan çocuklardan biri olma şansını yakalayan Kaan Kara, “Çok güzeldi. Kalkarken uçaktan traktör gibi sesler çıkıyordu. Titriyordu. Ama havalanınca hiç korkmadım. Güzeldi. Uçuş sırasında kalkarken biraz korktum” diye konuştu.

Arda Kara ise, “İlk uçuşumdu. Baya güzeldi. İlk başka heyecanlanıp, korkacağımı sandım. Ama korkmadım. Uçuşu herkese tavsiye ederim. Pilot olmayı düşünüyorum. Zaten biz simülasyona da gitmiştik. Orada F-16’larla da eğitim aldık” diye konuştu.

 

 

HAVACILIK FESTİVALİNDE İNNA RÜZGARI ESTİ…

 

‘Troy Air Fest’in ilk akşam konserinde dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Inna sahne aldı. Umurbey Beldesi Sahili’ndeki konsere Inna’yı dinlemek için 10 binden fazla hayranı geldi.

 

Havacılık festivalinin akşamki bölümünde dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Inna konser için sahneye çıktı. Umurbey Beldesi Sahili’nde 4 gün sürecek festival için hazırlanan alandaki etkinlikler, Umurbey Belediye Başkanı AK Partili Sami Yavaş’ın konuşmasıyla başladı. İlk sahne performansını ise ünlü DJ Vanessa Moreno sergiledi.

 

Ardından da alanı dolduran 10 binden fazla müzikseverin sabırsızlıkla beklediği Inna sahne aldı. Kariyerine 2008’de çıkardığı ‘Hot’ albümüyle başlayan ve şarkıları ile Romanya, Moldova, Bulgaristan, Polonya, İspanya, Rusya, Macaristan, Yunanistan ve Türkiye’de müzik listelerinde 1 numaraya yükselen Inna, Umurbey Beldesi’ndeki sahne performansı ve sempatik tavırlarıyla hayranlarından tam not aldı. Göbek dekoltesi bulunan şık bir elbiseyle sahne alan Inna, şarkıların arasında iki erkek dansçısı ile birlikte muhteşem dans ve şarkıları ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Hayranları ise Inna’nın şarkılarını dinlerken sergilediği sahne performansını cep telefonu kameralarıyla kaydetti. Inna’nın şarkıların arasında sık sık Türkçe ve İngilizce olarak, ‘Türkiye seni seviyorum’, ‘Çanakkale seni çok seviyorum’ ve ‘Teşekkürler’ sözleriyle Türkiye’ye olan hayranlığını dile getirdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş