“YÜZÜKLERİN MÜFTÜSÜ” GÖREVDEN ALINDI..!

Görevden alınan Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe, kentlilerin hafızalarında cami yardımı için hanımlarınız parmağında ki yüzüğü, kulağında ki küpeyi versin çağrısıyla kazındı…

“YÜZÜKLERİN MÜFTÜSÜ” GÖREVDEN ALINDI..!
Yayınlama: 08.04.2020
9.234
A+
A-

Görevden alınan Çanakkale Müftüsü Arif Gökçe, kentlilerin hafızalarında cami yardımı için hanımlarınız parmağında ki yüzüğü, kulağında ki küpeyi versin çağrısıyla kazındı…

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 8 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökce görevinden alındı. Yayınlanan kararname ile Diyanet Başkanlığı Başkanlık Müftüsü kadrosuna çekilen Gökce’den boşalan Çanakkale İl Müftülüğü koltuğuna henüz atama yapılmadı.

 

3 yıldır Çanakkale’de görev yapan Müftü Arif Gökçe, kentlilerin hafızalarına kendisine “Yüzüklerin Müftüsü” denmesine neden olan ÇOMÜ camii için yaptığı yardım çağrısıyla kazındı. Yapımı, Terzioğlu Kampüsü Camii ve Müştemilatını Yaptırma Yaşatma Derneği tarafından üstlenilerek 2015 yılında ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde temeli atılan ancak ekonomik sıkıntılar ve biriken borçlar nedeniyle inşaatı yarım kalan Terzioğlu Kampüs Camii için Müftü Arif Gökçe ilginç bir yardım teklifinde bulunmuştu.

 

PARMAĞINIZDA Kİ YÜZÜĞÜ, KULAĞINIZDA Kİ KÜPEYİ VERİN…

Cami inşaatının tamamlanması için halka yardım çağrısında bulunan Müftü Gökce, “Fazla değil yani bizim hanımlar şu parmaklarındaki yüzüğü çıkarıp verseler bu eser biter. Kulağındaki küpeyi çıkarıp versin. Bu eser hiç kimseye bir şey demeden bitebilir. İnsanlar mesela malzeme yardımı yapabilirler. Birisi ‘Minareyi ben bitirteyim’ diyebilir. Efendim birisi işte ‘Boyasını ben yaptırayım’ diyebilir. Biri çıkıp ‘Tamam bundan sonra burayı devralıyorum. Benim babamın adını buraya verin’ dese. Önemli olan caminin bitmesidir. Adının ne olacağı tartışması değildir. Bütün bunlara açığız” şeklinde açıklamada bulunmuştu. Bu çağrıya rağmen camii bitmedi ve müftü gitti.

 

YARIM KALAN CAMİ İNŞAATINI İÇDAŞ TAMAMLAYACAK…

2015 yılında iddialı bir şekilde yapımına başlanan ve kısa sürede ibadete açılacağı açıklanan cami, 11 milyon harcanmasına rağmen kaba inşaatı dahi tam olarak bitirilememiş ve halen 5 milyon lira borç olduğu açıklanmıştı. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı, caminin inşası için 2.5 milyon TL’yi Terzioğlu Kampüsü Camii ve Müştemilatını Yaptırma Yaşatma Derneği hesabına yatırmış ama oda yeterli olmayınca Müftü Gökçe, kendisine “Yüzüklerin Müftüsü” denmesine neden olan yardım çağrısının yapmıştı. Oda yeterli olmayınca son olarak inşaatın yapımını 2018 yılında ÇOMÜ ve Çanakkale geneline yaptığı yatırım ve hizmetlerle tanınan sanayi kuruluşu İÇDAŞ üstlenmişti.  

 

AYNI ANDA 15 BİN KİŞİ İBADET EDEBİLECEK…

30 bin metrekare alan içerisine yapılacak olan Terzioğlu Kampüs Camiinde aynı anda 15 bin kişi ibadet etme imkanı bulacak. Türk İslam mimarisinin yıldızı olan Sultan Ahmet Camii örnek alınarak inşa edilen ve toplam da 6 bin metrekare kapalı alana sahip olan cami tamamlandığında 8 bin metrekare namazgah alanı, 6 minare ve 2 şerefe ile hizmet verecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş