100. YILIMIZDA 85 YILLIK ÖZLEMİMİZ SÜRÜYOR…!

100. YILIMIZDA 85 YILLIK ÖZLEMİMİZ SÜRÜYOR…!
Yayınlama: 09.11.2023
Düzenleme: 19.11.2023
1.074
A+
A-

CHP’li Muharrem Erkek, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı. Erkek, mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılının onur ve şerefini yaşarken, büyük bir deha, devlet ve siyaset adamı, kahraman bir komutan ve Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 85 yıllık özlemini her zaman hissediyoruz.

85 yıl önce bugün, 10 Kasım 1938’de Değişmez Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladık. Saat 9’u 5 geçe yaşanan acı ilk günkü gibi taze. Atatürk’ü anmakla birlikte, anlamak gerektiğine inanırız. Mustafa Kemal Atatürk´ün fikirlerini ilelebet yaşatacağız. O’nun kurduğu Cumhuriyeti yaşatmak ‘birinci vazifemizdir.’

Çanakkale Savaşı sonrasında dünyaya barış dersi veren, ‘mazlum milletlerin’ emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesinin de önderi, düşmanlarının bile saygı duyduğu, kurtuluşun ve kuruluşun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü 85 yıldır olduğu gibi her zaman saygıyla, minnetle ve rahmetle anmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş