BEYAZ ŞAPKALI KATİLİ GÖRDÜM..!

Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel, 85 sanığın yargılandığı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink cinayeti davasında tanık olarak dinlendi…

BEYAZ ŞAPKALI KATİLİ GÖRDÜM..!
Yayınlama: 14.03.2019
8.688
A+
A-

Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel, 85 sanığın yargılandığı Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Hrant Dink cinayeti davasında tanık olarak dinlendi…

 

 

Gazeteci Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu 14’ü firari olmak üzere 85 sanıklı davada tanıklar dinlendi.

 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin 85 sanığın yargılandığı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Dink cinayeti döneminde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı olarak çalışan Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel’in tanık olarak bilgisine başvuruldu.

 

 

OGÜN SAMAST’IN BEYAZ ŞAPKALI GÖRÜNTÜSÜNÜ GÖRDÜK…

 

Cinayetin ardından olay yerine geçtiği zaman birçok ekibin orada bulunduğunu ve kendilerinden, çevreyi inceleme, kamera görüntülerini araştırmalarının istendiğini belirten Sel, “Müdür yardımcısı olarak talimatımı aktardım. Olay yerinde bir sokaktan yukarı doğru yürürken, bir şahıs denk geldi. Saray Kumaş isimli dükkanın sahibiydi. ‘Kamerası olduğunu’ söyledi. İstihbarat müdür yardımcısı Selami Yıldız aradı, ona da açıkladık durumu. Görüntüde Ogün Samast’ın beyaz şapkalı görüntüsünü gördük.” diye konuştu.

 

 

GÖRÜNTÜNÜN MEDYAYA VERİLMESİNE KARAR VERİLDİ…

 

Daha sonra şubeye uğrayıp konuyla ilgili bilgi notlarını hazırladığını ve görüntünün medyaya verilmesine karar verildiğini aktaran Sel, “İhbar masası oluşturuldu, onunla uğraştım. Gelen ihbarları değerlendirdik. Şahsın (Ogün Samast) otogarda bulunduğu haberi geldi, Samsun’a gittiği öğrenildi, irtibat kuruldu. C büromuz var, olayı onlar devraldı, onlar uğraşmaya başladı. Daha sonra Samsun’da yakalandı şahıs. Çocuk olduğu için çocuk şube şahısla ilgilendi. Kamera görüntüleri C Şube’de toplanmaya devam edildi” ifadesini kullandı.

 

 

DİNK İLE İLGİLİ OLAYLARA CİNAYETLE VAKIF OLDUM…

 

Spesifik olarak sadece bu olayla değil, diğer olaylarla da ilgilendiğini ve kendisine verilen talimatları ilgili birimlere ilettiğini söyleyen Sel, daha sonra diğer şahısların da ortaya çıktığını, Trabzon’a bir ekip gönderildiğini ve o ekibin orada çalışmaya devam ettiğini dile getirdi.

 

Tanık Sel, mahkeme heyeti başkanının soruları üzerine, olay yerinde başka kamera görüntülerinin olup olmadığının da araştırıldığını ve ekiplerin sokak sokak tarama yaptığını anlatarak, kamera görüntüsü olduğu belirtilen Akbank Pangaltı şubesine gitmediğini, onunla ilgili bilgisi olmadığını söyledi.

 

Dink ailesinin avukatı Hakan Bakırcıoğlu’nun sorularını yanıtlayan Celal Sel, “kişilerin korunmasıyla ilgili taleplerinin olup olmadığı” soruya, “Bizim teşkilatımızda koruma kararını koruma şubesi takip eder. Bize de görüş sorulur, prosedür bu şekilde işler. Terörle Mücadele Şube’nin doğrudan koruma işlemi başlatan yazısı oldu mu bilmiyorum. Hrant Dink ile ilgili bütün olaylara cinayet olayıyla vakıf oldum” ifadesini kullandı.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş