BİZİMDE CANIMIZ YANMASIN..!

İstihbarat birimlerinin aldığı bilgi kapsamında Çanakkale’de ki tüm güvenlik güçlerinin bayramdan önce uyarılarak, terör örgütü mensuplarının olası orman yakma eylemlerine karşı gerekli tedbir ve önlemleri titizlikle almalarının istendiği öğrenildi…

BİZİMDE CANIMIZ YANMASIN..!
Yayınlama: 22.01.2021
Düzenleme: 23.01.2023
5.338
A+
A-

İstihbarat birimlerinin aldığı bilgi kapsamında Çanakkale’de ki tüm güvenlik güçlerinin bayramdan önce uyarılarak, terör örgütü mensuplarının olası orman yakma eylemlerine karşı gerekli tedbir ve önlemleri titizlikle almalarının istendiği öğrenildi…

Türkiye’nin dört bir yanından yangın haberleri gelirken ormanlarımızla birlikte yüreklerimizde yanmaya devam ediyor. Yüzlerce dönüm orman, içinde ki canlılar, evler, çiftlikler yanarken ve 3 vatandaşımız feci şekilde hayatını kaybederken bir yandan yangınların söndürülmesi diğer yandan ise sorumluların bulunması için çalışmalar sürüyor.

Yangınların terör örgütü mensupları tarafından sabotaj yapılarak kasıtlı olarak çıkarıldığı ihtimali kuvvetlenirken güvenlik güçlerinin bu yönde yaptığı çalışmalar sürüyor. Jandarma tarafından yapılan ilk açıklama da bazı illerimizde orman yakma eylemi için keşif yapmakta olan PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensubu Suriye uyruklu iki kardeşin Manisa’da yakalanarak gözaltına alındığını duyurulmuştu.     

Alınan bilgiye göre Türk istihbarat birimleri tarafından terör mensuplarının orman yakma eylemi gerçekleştireceğine ilişkin önceden bilgi edinildiği ve 81 il valiliği ile ilgili birimlerin dikkatli olmaları ve gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarıldığı öğrenildi. Çanakkale’de görevli tüm askeri birliklerin, emniyet kuvvetlerinin ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarında bayram öncesi gönderilen yazı ile terör yangınına karşı teyakkuzda olmaları istendiği öğrenildi.

ORMAN YANGINLARINA KARŞI TEYAKKUZDAYIZ…

Bu kapsamda askeri ve güvenlik güçleri ile Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının katılımı ile Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında dün bir toplantı yapıldı.

Havaların ısınmasıyla birlikte yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar, İlimizde olabilecek orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetlerle birlikte araç ve ekipman kapasitesi görüşüldü.

Ciddi bir orman varlığına sahip olan ilimizdeki olası yangın durumlarında kurumların koordinasyon içinde hareket etmesinin önemine dikkat çeken Vali İlhami Aktaş; “Orman yangınlarını önlemek, asgari zararla atlatmak hususunda kurum ve kuruluşlarımızla birlikte üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Vatandaşlarımız da konu ile ilgili daha duyarlı ve dikkatli olmalılar” diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş