GİDER GELDİ, PARTİLİLER BAYRAM ETTİ..!

GİDER GELDİ, PARTİLİLER BAYRAM ETTİ..!
Yayınlama: 25.04.2023
Düzenleme: 25.04.2023
1.993
A+
A-

AK Parti, Ramazan Bayramının üçüncü gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramıyla birlikte aynı gün gerçekleştirdiği 22. Yıl Buluşması adı altında ki Ahde Vefa günü ile adeta 3 bayramı bir arada yaşadı.

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider’in daveti üzerine eski ve yeni tüm partililerin adeta akın ettiği, küskün ve dargınları yeniden kucaklaştığı, parti ile yolunu ayıranların yuvaya döndüğü muazzam kalabalık, rakiplerine gözdağı, AK Partiye ise erken zafer coşkusu yaşattı…

 

 

AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, partisinin 22. Yıl Buluşması’nda, ilk günden bu yana partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan çok ismin bir araya geldiği programda konuştu. Gider, konuşmasında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Ülkücü Hareket’in merhum lideri Alparslan Türkeş’e atıfta bulundu.

 

AK PARTİ’DE VEFA GÜNÜ…

 

AK Parti Ailesi, partinin düzenlediği 22. Yıl Buluşması’nda bir araya geldi. Görkemli organizasyona Milletvekili adayları Ayhan Gider, Jülide İskenderoğlu, Nazım Hikmet Keskiner ve Halil Zahit Mert’in yanı sıra, mevcut ve geçmiş dönem milletvekili ve belediye başkanlarından il başkanlarına, parti yöneticilerinden kadın kolları ve gençlik kolları başkanına kadar teşkilatların her kademesinden çok sayıda isim katıldı.

 

 

AK PARTİ, ÜÇ BAYRAMI AYNI ANDA YAŞADI…

 

AK Parti’de Ahde Vefa gününe dönüşen 22. Yıl Buluşmasında en dikkat çeken ise mihenk taşı sayılan ancak bir şekilde partiye küstürülen veya gönlü kırılan isimlerin ve hatta AK Parti ile yollarını ayırıp başka partilerde siyaset yapan bazı tanınmış partililerin de Ayhan Gider’in davetini geri çevirmeyip meydanda ve adaylarının yanında yer almasıydı.

 

Adının aday olarak açıklanmasıyla birlikte AK Partiye güçlü bir enerji kazandıran Ayhan Gider, meydanı dolduran coşkulu kalabalıkla küslük ve dargınlıklara son vererek partide yeniden birlik ve beraberliği sağlayan isim olmayı başardı. Yaşanan sevgi seli adaylara moral, teşkilatlar ve tabana motivasyon kaynağı olurken AK Partiye adeta erken zafer coşkusu yaşattı.

 

 

KÜSLÜK, DARGINLIK YOK…

 

Toplantıda partililere seslenen AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, toplantıya katılan isimlerin son derece önemli olduğunu vurgulayarak; “Türkiye’de AK Parti dışında böyle bir organizasyon yapabilecek bir parti yok. Kurucu il başkanımız Reyhan Amca burada, eski milletvekillerimiz Mehmet Daniş, Müjdat Kuşku, İsmail Kaşdemir burada. Toplantıdan önce dediler ki; küs olanlar, dargın olanlar var. Bugün bakıyorum ki, küs ve dargın olan kimse yok. Sadece bu dönemin milletvekili adayları değil, bundan önceki dönemin milletvekili adayları da burada. Furkan da burada Fırat da burada. Çünkü bu öyle bir dava ki, bu davanın sadece yolcuları var. Bu davanın sahibi halk” ifadelerini kullandı.

 

 

GÖREVİMİZ, TÜRKİYE YÜZYILI…

 

Parti olarak hedeflerinin Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek olduğunu ifade eden Gider; “Milletlerin birbirlerinden lütuf bekleyerek, birbirlerinden merhamet ve şefkat umarak yaşayabilmeleri mümkün değildir. Güçlü olmak zorundayız. Milletler arasında hakkın değil gücün geçerli olduğu karanlık bir dönemden geçmekteyiz.  Bazı zavallıların yabancıların “nasihatlerini” ve “aferinlerini” ölçü kabul etmesi sizleri ümitsizliğe sevk etmesin. Bu tip sömürgeci, mandacı zihniyet sahibi siyaset karikatürlerine milletimiz imkan vermeyecektir. Türkiye Yüzyılı teknoloji’de, ekonomide, eğitimde, tarımda, sanayide, savunmada, velhasıl medeniyetin her alanında muasır medeniyet seviyesini yakalayıp yeniden bizim medeniyetimizi muasır medeniyet ölçüsü haline getirebilme davasıdır. Ziya Gökalp bakınız ne diyor; “Medeniyetçe onlara eşit olduğumuz gün hiç şüphesiz cihan hegemonyası yeniden bize geçecektir.” Ziya Gökalp’in de söylediği üzere Türk Halkı’nın milli felsefesi bunu sağlayabilecek ferasete ve şuura sahiptir. Vicdanını Londra’ya, Washington’a, Paris’e satanların bunu anlayabilmesinin mümkün olmadığını biliyoruz” dedi.

 

 

 

GİDER’DEN TÜRKEŞ VURGUSU…

 

Konuşmasında Ülkücü Hareket’in merhum lideri Alparslan Türkeş’in konuşmalarına değinen Gider; “Merhum Siyasetçi ve Devlet adamı Alparslan Türkeş’in yıllar önce uyardığı üzere “Ortadoğu ve Uzakdoğu şaşırtıcı ve büyük olaylara gebe bulunmaktadır. Milli birlik ve beraberliği her şeyin üstünde tutarak, iç siyaset kaygılarının üstüne çıkmak ve milli varlığımızın, bütünlüğümüzün korunması için, feragatli, sabırlı, vefakâr, olayların önünde giderek, büyük hamlelere girişmek zorundayız” Türkiye Yüzyılı perspektifi bu zaruretin tezahürlerinden birisidir. Türkiye Yüzyılı cihangirlik sevdası sanılmasın, bu aynı zamanda Büyük Türk Milleti’nin varlık ve yokluk meselesidir. Ne yazık ki tarih baba bizlere sadece iki yol bırakmaktadır; Ya güçlü olacağız ya da yok olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

HDP İLE İŞ TUTANLAR BİZİ ANLAYAMAZ…

 

Bilinçli Türk Evlatları’nın sahte solculara prim vermeyeceğini dile getiren Gider; “Vatan pahasına siyaset yapılamaz. Bizim mücadelemiz Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe yılmadan yorulmadan ve yıkılmadan ulaşmaktır. Kafkas İslam Ordusu’nun 105 yıl önce yaptığını 105 yıl sonra Siha’larımız yapmıştır. “Azerbaycan’a niye destek oluyorsunuz?” diyerek, Milli Savunma Bakanına hesap sormaya kalkan HDP ile iş tutanların bizi anlama imkanı yoktur. Büyümek istemeyen milletler küçülmeye ve yok olmaya mahkumdurlar” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş