TETİKTE OLALIM

ÇOMÜ’den emekli Prof. Dr. Doğan Perinçek Erdek-Biga-Çan-Bayramiç dolaylarında uzun zamandır beklenen depremin gerçekleştiğini, depremlerin küçük olduğu için kimsenin farkında olmadığını söyledi. Bu alanda biriken enerjinin henüz boşalmadığına vurgu yapan Perinçek sağlam olduğundan emin olmadığınız evlere girmeyin uyarsında bulundu.

TETİKTE OLALIM
Yayınlama: 01.05.2017
11.946
A+
A-

 

ÇOMÜ Emekli Öğretim Üyesi, Jeoloji Mühendisi Prof. Dr.Doğan Perinçek yaptığı açıklama ile çok önemli bir konuya dikkat çekti. Şimdi tedbirli olma zamanı diyen Perinçek, Erdek-Biga-Çan-Bayramiç dolaylarında uzun zamandır beklediğimiz deprem maalesef gerçekleşti. Depremler küçük oldukları için kimse farkında değil. Fakat tedbirli olma zamanı. Halkımıza ve yerel yöneticilere önerim önümüzdeki 5-8 saat tetikte olsunlar, taş yığma binalara kesinlikle girilmesin’’ şeklinde konuştu.

 

 

Enerji henüz boşalmadı

 

Gece yarısından sonra Etili dolaylarında son 24 saat içinde 14 deprem yaşandığını ifade eden Perinçek, ‘‘Şanslıyız hiç biri 2.8 den büyük değil 2.8 büyüklükteki depremi 11.41 de oldu. Etili dolayında olan depremlerin en büyüğü. Deprem Etili Fayı’nın en kuzeydoğu ucunda gerçekleşti (meslektaşlarımız arasında bu noktaya sıçrama noktası deriz). Çok kritik bir nokta ve bundan sonra deprem Çan dolayındaki faylara sıçrayabilir, ya da daha güneybatıda Etili Fayı üzerinde yeni depremler olabilir. Temennimiz depremlerin çok sayıda olup enerjisini parça parça boşaltmasıdır. Tedbirli olmamız gerekiyor’’dedi.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş